Darmowy, interaktywny kurs JavaScript od podstaw!

Darmowy, interaktywny kurs JavaScript od podstaw!

Korzystałem z wielu sposobów nauki różnych języków programowania. Takiego sposobu jednak jeszcze nie widziałem. Każdy, kto chciałby zacząć swoją przygodą z JavaScript, może skorzystać z darmowej usługi, jaką daje nam Codeacademy.com. Nauka polega na wykonywaniu poleceń własnego, interaktywnego nauczyciela, który krok po kroku zdradza nam tajniki programowania. Nauka staje się przez to łatwa i przyjemna, a osiągane kolejne sukcesy motywują do działania i kontynuacji nauki.


Zrzut Codeacademy.com

Interaktywny kurs JavaScript jest całkowicie darmowy. Po wstępnej rozmowie z wirtualnym nauczycielem, który kontaktuje się z nami za pomocą konsoli, musimy się tylko zarejestrować w serwisie. Po chwili możemy w pełni korzystać z narzędzia, które umożliwia nam rozwijanie umiejętności programistycznych.

Początkowe lekcje są tak proste, że poradzą sobie z nimi nawet użytkownicy, którzy nigdy nie mieli styczności z programowaniem. Z lekcji na lekcję poziom staje się coraz wyższy, dzięki czemu możemy się nauczyć nie tylko podstawowej składni języka JavaScript, ale także jego praktycznego wykorzystania, włączając w to stosowanie biblioteki jQuery.

Choć początkowe lekcje mogą się wydać nieco irytujące osobom, które już programują w JavaScript, kurs Codeacademy.com polecam wszystkim, którzy chcieliby zgłębić tajniki tego języka. Do rozpoczęcia nauki niezbędna będzie jednak znajomość języka angielskiego. Choćby na podstawowym poziomie. To jednak jest raczej niezbędne przy programowaniu w jakimkolwiek języku…

Brak podobnych artykułów.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +1 (from 1 vote)
Darmowy, interaktywny kurs JavaScript od podstaw!, 4.7 out of 5 based on 3 ratings

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *